16
04
2018

Scott Cyklomaniak opanował podium

Pierwsze i trzecie miejsce w kategorii M2 na dystansie mini to nasz wielki sukces na rozpoczęcie startów w tegorocznej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Impreza odbyła się w Rydzynie z udziałem ponad 1100 osób! Więcej w zakładce ,,Nasz Team''.

03
04
2018

Mamy zespół MTB!

Niedzielnym wyścigiem w Rydzynie zespół Scott Cyklomaniak rozpocznie serię tegorocznych startów w zawodach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018. Seria dziesięciu wyścigów zakończy się 30 września w Wolsztynie. Celem czterech członków drużyny, rywalizujących na dystansie mini, jest przede wszystkim dobra, aktywna zabawa, ale mamy też ambicje czysto sportowe. Chcemy powalczyć o miejsce na podium w kategorii M2 oraz o lokatę w pierwszej szóstce w klasyfikacji Open. Więcej o naszym zespole czytaj w zakładce ,,Nasz Team".

03
04
2018

Pracujemy dłużej

W szczytowych miesiącach sezonu rowerowego, a więc w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu nasze Centrum Rowerowe jest czynne dłużej. Obecnie godziny otwarcia sklepu to 10.00-19.00 w dni powszednie oraz 10.00-15.00 w soboty.

23
03
2018

Zielonogórski salon Scotta

W sezon 2018 wkroczyliśmy z nową jakością. Niedawno zakończona rozbudowa naszego Centrum Rowerowego sprawiła, że mamy więcej przestrzeni przeznaczonej na rowery. A to spowodowało, że jedną z części o powierzchni blisko 130 m kwadratowych przeznaczyliśmy wyłącznie na markę Scott. W drugiej (nowej) części, liczącej ponad 140 m kw., wystawiamy pozostałe bicykle. I co najważniejsze – wreszcie jest na tyle przestrzenie, że w przypadku niesprzyjającej aury klienci mogą testować rowery pod dachem!

02
03
2018

Zielonogórski Scott Test Tour 2018

Chcecie poczuć jak jeździ się na rowerze (także elektrycznym) o wartości dziesięciu, a nawet ponad dwudziestu tys. złotych? Dajemy Wam taką szansę bez konieczności zakupu! Podczas testów SCOTTA do Waszej dyspozycji przez dwa dni będzie kilkadziesiąt rowerów najwyższej światowej klasy. Chcecie wiedzieć więcej?
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz listą rowerów (linki poniżej).
Regulamin testów
Lista rowerów testowych

27
03
2018

Kolejny start Arka

Członek naszej drużyny Scott Cyklomaniak - Arkadiusz Modrzyk ma już za sobą drugi tegoroczny start. Tym razem mieszkaniec Babimostu wystąpił w weekend w inauguracyjnym wyścigu zaliczanym do cyklu Solid MTB. Impreza odbyła się w Krzywiniu, na starcie stanęło 491 zawodników, rywalizujących na trzech dystansach: mini, mega i giga. Na mega, wśród 216 uczestników, Arek dotarł do mety na 84. pozycji, zajmując jednocześnie 34. lokatę w grupie wiekowej M3. - Organizacja oraz trasa zawodów na najwyższym poziomie dostarczyły mi solidnej dawki adrenaliny. Bardzo gorąco polecam wszystkim ten cykl, a kolejny start już 24 kwietnia w miejscowości Mchy – mówił po powrocie z imprezy nasz zawodnik.

19
03
2018

Już startujemy

Wyścig pod nazwą Bycza Góra w miejscowości Nowa Dąbrowa pod Wolsztynem otworzył sezon startowy zmagań MTB w naszym regionie. Jeden z członków drużyny Scott Cyklomaniak – Arkadiusz Modrzyk z Babimostu wystartował w tych zmaganiach, zajmując ósme miejsce w kategorii M3 oraz 25. lokatę w klasyfikacji open. - Było bardzo ciężko – mróz, wiatr, a później kiedy się troszkę ociepliło doszło jeszcze błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Ale i tak warto było tam wystartować. Rower sprawdził się doskonale w tak trudnym terenie – mówił na mecie szczęśliwy Arek.

12
03
2018

Gotowi do sezonu!

Tradycyjnie już ,,w okolicach'' połowy marca zaczynamy eksponować rowery przed Centrum Rowerowym. W tym roku uczyniliśmy to po raz pierwszy w poniedziałek, 12 marca. A to oznaka, że jesteśmy już przygotowani do sezonu. W ofercie nie tylko najnowsze modele 2018, ale także wiele rowerów w cenach wyprzedażowych. Do tego akcesoria, ubiory i oczywiście serwis. Serdecznie zapraszamy!

09
03
2018

Arek i jego sprzęt

Tak prezentuje się wraz ze swoimi rowerami i w stroju teamowym Scotta nasz klient i członek amatorskiej drużyny Scott-Cyklomaniak Zielona Góra – Arek Modrzyk. Arek mieszka i trenuje w Babimoście, pierwsze tegoroczne starty ma już za tydzień, pozostali nasi zawodnicy dołączą do niego 15 kwietnia podczas inauguracyjnych zawodów sezonu 2018 z cyklu Grand Prix Kaczmarek Elektric MTB w Rydzynie.

20
12
2017

Testy Scotta w maju

Z przyczyn organizacyjnych musieliśmy zmienić termin testów Scotta. Dwudniowa impreza planowana była na kwiecień 2018, jednak została przesunięta na majowy weekend 19-20 maja. Do tematu wrócimy, kiedy poznamy szczegółową listę dostępnych rowerów. Wówczas ją ogłosimy i rozpoczniemy przyjmować zapisy. Testy są bezpłatne, a do dyspozycji naszych klientów będzie około 30 rowerów Scotta najwyższej światowej klasy.

05
12
2017

Rowery po słowacku

Dotarły do nas pierwsze rowery słowackiej marki Dema. Bicykle naszych południowych sąsiadów wyróżniają się ciekawym wzornictwem oraz bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Widoczne na zdjęciu modele na kołach 26'' kosztują 959 zł (model dziewczęcy) oraz 1389 zł (góral dla chłopca). Więcej modeli (także rowery elektryczne) dostępnych będzie u nas z początkiem nowego roku.

04
12
2017

Mamy certyfikat Suntour

Udział przedstawicieli naszej firmy w szkoleniu serwisowym produktów SR Suntour (widelce amortyzowane oraz amortyzowane wsporniki siodeł) zaowocował zdobyciem certyfikatu ,,Autoryzowany Punkt Serwisowy''. Szkolenie odbyło się w Poznaniu, a jego organizatorem był jedyny przedstawiciel na Polskę tej marki – firma Euro Bike Piotr Pawlak.

03
10
2017

Tomek drugi w Kaczmarku

Zakończył się cykl zawodów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017. W sumie odbyło się dziesięć imprez, a ostatnie zawody z udziałem ponad 700 startujących rozegrano w niedzielę w Wolsztynie. Nasz przedstawiciel Tomasz Dereń, rywalizujący na dystansie mini (28 km) zajął w swojej grupie wiekowej (kategoria M2) piąte miejsce, plasując się jednocześnie na 12. pozycji w klasyfikacji open. Start ten pozwolił mu na utrzymanie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej, obejmującej całosezonowe zmagania. W Wolsztynie nie wystartował z powodu przeziębienia nasz drugi przedstawiciel Piotr Schreiter.

30
09
2017

Ale sprzęt!

Choć sezon wyścigów MTB jeszcze tak naprawdę trwa, jednak my już teraz ,,zbroimy się'' na przyszły rok. Dla naszego sprzedawcy-mechanika przyjechał w ostatnich dniach sprzęt najwyższej światowej klasy. Scott Scale RC 900 World Cup waży zaledwie 9,2 kg, postawiony jest na osprzęcie Srama 1x12 i amortyzatorze Rock Shox Sid. Rama oczywiście karbonowa zbudowana z najlżejszych włókien HMX. Całość uzupełniają karbonowy wspornik siodła, mostek kierownicy i karbonowa kierownica (wszystko marki Ritchey). Przyznacie, że sprzęt wygląda kozacko, a jak będzie jechał? Zobaczymy w przyszłym sezonie...

26
09
2017

Szykujcie się na testy!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla naszych klientów, a w szczególności fanów marki Scott. Otóż wiosną przyszłego roku (wstępny termin ustalony został na 7-8 kwietnia 2018) nasze Centrum Rowerowe wspólnie z polskim dystrybutorem tej marki (firma Scott Sportech Poland z Otwocka) organizować będziemy tzw. dni testowe Scotta. Nasi klienci do dyspozycji będą mieli około 40-50 rowerów najwyższej światowej klasy (najtańszy w cenie ok. 10 tys. zł). Już teraz można u nas zgłaszać chęć swojego udziału w tej imprezie. Serdecznie zapraszamy do Cyklomaniaka!

26
09
2017

Wizyta w Kielcach

W dniach 21-22 bm. nasza ekipa uczestniczyła w międzynarodowych targach rowerowych Kielce Bike Expo. Jak co roku impreza zgromadziła ogromną liczbę wystawców nie tylko z Polski. Było sporo nowości, ciekawych ofert oraz sprawdzonych i uznanych od wielu lat marek. Oto jak prezentowały się na targach rowery marki Scott. Dodajmy, że wybrane modele 2018 są już dostępne w naszym sklepie.

10
07
2017

Piotrek przed Tomkiem

W malowniczej scenerii lasów i jezior w Długiem koło Strzelec Kraj. odbył się kolejny wyścig z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Niedzielne zmagania zgromadziły 634 osoby. Na dystansie mini (22 km) rywalizowało 395 amatorów kolarstwa. Znakomicie w tym gronie spisali się przedstawiciele Cyklomaniaka, zajmując dwa pierwsze miejsca w kategorii 20-30-latków. Zwyciężył Piotr Schreiter (8. lokata w klasyfikacji open), a na drugim stopniu podium stanął Tomasz Dereń (10. w klasyfikacji open), któremu awaria przerzutki uniemożliwiła walkę o jeszcze lepszą pozycję.

27
06
2017

Mamy dublet!

To był wyścig określany mianem ,,wielkiej piaskownicy''. Lasy w Wojnowie koło Kargowej gościły uczestników kolejnego wyścigu z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Niedzielne zmagania zgromadziły na starcie ponad 700 osób. Na dystansie mini (33 km) rywalizowało 466 amatorów kolarstwa. Znakomicie w tym gronie spisali się dwaj przedstawiciele Cyklomaniaka, zajmując dwa pierwsze miejsca w kategorii 20-30-latków. Zwyciężył Tomasz Dereń (7. lokata w klasyfikacji open), a na drugim stopniu podium stanął Piotr Schreiter (11. w klasyfikacji open). Kolejny wyścig z tego cyklu odbędzie się 9 lipca nieopodal Strzelec Kraj.

12
06
2017

Tomek na podium, Piotrek tuż za

Ze startem i metą w podzielonogórskiej Świdnicy odbył się kolejny wyścig z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Niedzielne zmagania zgromadziły na starcie blisko 800 osób. Na dystansie mini (20 km) rywalizowało 450 osób. Znakomicie w tym gronie spisali się dwaj przedstawiciele Cyklomaniaka (obaj na zdjęciu podczas ceremonii dekoracji). W kategorii 20-30 latków drugi był Tomasz Dereń (9. lokata w klasyfikacji open), a tuż za podium, na czwartej pozycji, uplasował się debiutujący w tegorocznych zmaganiach Piotr Schreiter (12. w klasyfikacji open). Kolejny wyścig z tego cyklu odbędzie się 25 bm. w Wojnowie nieopodal Kargowej.

31
05
2017

Sulechowskie ściganie

Za nami kolejny wyścig z Cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem niedzielne zmagania, na bardzo trudnej technicznie trasie, odbyły się w Sulechowie. Cyklomaniak miał dwóch swoich przedstawicieli w gronie ponad 700 startujących. W wyścigu na dystansie mini (25 km) w kategorii M2 (20-30 lat) Tomasz Dereń, mimo pomylenia trasy i w związku z tym straty blisko dwóch minut, był piąty (jednocześnie osiemnasty w klasyfikacji open), a Piotr Schreiter (na zdjęciu) zajął dziewiątą lokatę (31. miejsce w klasyfikacji open). Kolejny wyścig już 11 czerwca w okolicach Zielonej Góry (start i meta w Świdnicy).

18
05
2017

Nasi w ,,Kaczmarku''

Za nami kolejny wyścig z Cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem niedzielne zmagania odbyły się w Żarach. Cyklomaniak miał dwóch swoich przedstawicieli w gronie blisko 800 startujących. W wyścigu na dystansie mini (21 km) w kategorii M2 (20-30 lat) Tomasz Dereń (na zdjęciu) był drugi (jednocześnie siódmy w klasyfikacji open), a debiutujący w tych zmaganiach Piotr Schreiter zajął 14. lokatę (84. miejsce w open).

24
04
2017

Góral ,,pod napięciem''

Nie tylko trekkingi i rowery miejskie w wersji elektrycznej, ale także górale ,,pod napięciem'' cieszą się coraz większą popularnością. W ostatnich dniach dotarł do nas tego typu rower marki Scott. E-Aspect 920 prezentuje się znakomicie nie tylko ze względu na ciekawy dobór kolorów, ale przede wszystkim bardzo zgrabnie wkomponowanej w skośną rurę ramy baterię oraz silnik. Na pierwszy rzut oka po prostu nie widać, że jest to bicykl ze wspomaganiem elektrycznym, które realizowane dzięki niemieckiemu systemowi Brose. Pierwsze nasze testy pokazały, że całość nie tylko wygląda, ale także jeździ znakomicie!

14
04
2017

Hybrydy z Krossa

Bicykle ze wspomaganiem elektrycznym to nowość w ofercie największego producenta rowerów w naszym kraju – firmy Kross z Przasnysza. W ostatnich dniach dotarły do nas dwa od niedawna tam produkowane modele – Trans Hybrid 3.0 i Trans Hybrid 5.0. Oba wyposażone są napędy firmy Shimano – Steps E6001. Model 3.0 kosztuje 8499 zł, a ten droższy – 9999 zł.

23
03
2017

Spark za sparkiem

Nowe wydanie Sparka (zmieniona całkowicie konstrukcja ramy i tylnego zawieszenia) z kolekcji Scotta na sezon 2017 cieszy się sporym powodzeniem wśród naszych klientów. Choć sezon dopiero się rozpoczyna, a my już sprzedaliśmy trzy tego typu maszyny z pełnym zawieszeniem przeznaczone do jazdy w trudnym terenie. Na zdjęciu Mateusz, który w minioną sobotę wyjechał od nas swoim wymarzonym Scottem Sparkiem 760. Kto będzie następny?…

22
03
2017

Szosówka w edycji Special

Scott Speedster SE (skrót od określenia ,,special edition'') to limitowana, a więc pozakatalogowa, wersja aluminiowego roweru szosowego z kolekcji Scotta na sezon 2017. Maszyna wyposażona jest w 22-biegową grupę Shimano Ultegra oraz w pełni karbonowy widelec. Rower w rozmiarze ,,L'' jest już w naszym sklepie. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość założenia na koła nieco szerszych opon (w rozmiarze 28 – na zdjęciu), co czyni go czymś w stylu roweru gravelowego, a więc nadającego się również do jazdy po szutrach, czy gorszej jakości utwardzonych nawierzchniach.

20
03
2017

Mamy ,,grubasa''!

W poniedziałek dotarły do nas pierwsze rowery marki Monteria (producent z Przasnysza), a konkretnie model Fatbike 1.0. To prawdziwy ,,grubas'' wśród bicykli. Maszyna wyposażona jest w opony o monstrualnym rozmiarze 26X4.0, postawiona jest na osprzęcie Shimano acera/alivio. Całość uzupełniają shimanowskie hamulce tarczowe hydrauliczne oraz aluminiowa rama i widelec. Jak prezentuje się sprzęt? Oceńcie sami. Jeśli chcecie poczuć wrażenia z jazdy – zapraszamy do Cyklomaniaka.

08
03
2017

Ciuchy, kaski, akcesoria…

Jesteśmy już po dużych, tzw. przedsezonowych, dostawach odzieży rowerowej oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów. Zapraszamy zatem nie tylko po rowery, ale także po wszelkiego rodzaju dodatki, które sprawiają, że kręcenie na dwóch kółkach jest jeszcze przyjemniejsze.

13
06
2016

Energetyczny Unibike

Pasek gumowo-karbonowy zamiast łańcucha, 8-biegowa sterowania elektronicznie przekładnia planetarna Shimano Alfine z możliwością manualnej lub automatycznej zmiany biegów, silnik o mocy 250 W, akumulator o pojemności 11 Ah, zasięg wspomagania powyżej 100 km – to tylko niektóre z cech roweru ze wspomaganiem elektrycznym, który jest u nas od kilku dni dostępny. Model Energy bydgoskiej firmy Unibike jest rzeczywiście pełen energii, którą zapewnia mu doskonale działający system wspomagania pedałowania Shimano Steps. W przypadku bliższego zainteresowania – bezpłatna jazda testowa jest obowiązkowa, a skorzystać z niej można odwiedzając nasz sklep przy ul. Nowojędrzychowskiej 1 w Zielonej Górze. Zapraszamy!

 
Archiwum wiadomości:
2015 | 2016 | 2017
 

Adres

ul. Nowojędrzychowska 1
65-012 Zielona Góra

Godziny otwarcia

pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 15:00
nd: nieczynne

Kontakt

e-mail: cyklomaniak@op.pl
tel. (068) 444 34 93
kom. +48 605 271 450

 

Copyright © 2013 Cyklomaniak

Projekt i wykonanie: Kamvis Design & aGRafka