29
05
2018

Krosno na szóstkę

W niedzielę nasi zawodnicy drużyny Scott Cyklomaniak startowali w kolejnym wyścigu z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem zmagania z udziałem ponad tysiąca uczestników odbyły się w okolicach Krosna Odrz. ze startem i metą w samym centrum miasta. Gospodarze imprezy spisali się na przysłowiową szóstkę, podobnie zresztą jak nasi przedstawiciele – wszyscy zameldowali się w czołowej setce, startując na dystansie mini (32 km). W gronie ponad 400 osób ósmy był Tomasz Dereń (drugi w kategorii wiekowej M2), 21. miejsce zajął Arkadiusz Modrzyk (7. pozycja w M3), 54. był debiutujący w naszym zespole Jakub Dereń (13. w M2), a na 58. pozycji finiszował Marcin Ślączka (25. miejsce w M3).

15
05
2018

Wszyscy w setce

Za nami kolejny start w serii wyścigów Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Tym razem impreza odbyła się w Sulechowie. Czterech członków naszej drużyny Scott Cyklomaniak startowało na dystansie mini (29 km). W gronie około 500 uczestników wszyscy zameldowali się w pierwszej setce w klasyfikacji open. Ósmy był Tomasz Dereń (trzecia lokata w kategorii M2), dwunasty finiszował Piotr Schreiter (czwarty w M2), 63 lokata przypadła Arkowi Modrzykowi (22. miejsce w M3), a 86. pozycja przypadła Marcinowi Ślączce (30. w M3).

25
04
2018

Kolejny start Arka

W miejscowości Mchy odbył się drugi w tym sezonie wyścig z cyklu Solid MTB. Trasa na dystansie mega liczyła 41 km i miała aż 600 metrów przewyższenia . Było na niej dużo podjazdów, zjazdów i tzw. singli w malowniczym lesie. Nasz zawodnik Arek Modrzyk zajął 33. lokatę w kategorii M3 i 95. pozycję w klasyfikacji open (startowały 243 osoby).

16
04
2018

Mocny początek sezonu

Rekordowa liczba ponad 1100 zawodników wzięła udział w pierwszej tegorocznej edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Impreza odbyła się w Rydzynie nieopodal Leszna. Dla naszego zespołu Scott Cyklomaniak był to pierwszy tegoroczny start w pełnym 4-osobowym składzie. Chłopaki nie zawieli. Wszyscy wystąpili na dystansie mini (30 km, 663 startujących), na którym najlepsi uzyskali przeciętną ponad 33 km na godz! W kategorii wiekowej M2 (20-29 lat, 90 uczestników) na najwyższym stopniu podium stanął Tomek Dereń (10. lokata w klasyfikacji open), a trzeci był Piotr Schreiter (24. pozycja w open). W kategorii M3 (30-39 lat, 230 startujących) 57. finiszował Arek Modrzyk (139. w open), a 78. miejsce przypadło Marcinowi Ślączce (195. pozycja w open).

Jak radziecka sprężyna...

Tomek, Piotrek, Marcin i Arek – to właśnie oni reprezentują zespół Scott Cyklomaniak w tegorocznych startach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2018.

Cykl składa się z dziesięciu imprez rozgrywanych od 15 kwietnia do 30 września. Każdy z nich startować będzie na dystansie mini, zazwyczaj najliczniej obsadzonym (startuje nawet 500 zawodników). Każdy z nich ma już pewne doświadczenie w tej zabawie w kolarstwo, niektórzy odnieśli nawet całkiem spore sukcesy. A Tomek, nasz kapitan, to były kolarz zielonogórskiej Trasy. Jako junior młodszy wielokrotnie startował u boku Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki. I zdarzało się, że pokonywał przyszłego szosowego mistrza świata i najlepszego górala Tour de France...

To właśnie na Tomku i Piotrku spoczywać będzie główny ciężar walki o czołowe pozycje. Obaj startować będą z pierwszego sektora i jak obiecują, chcą poprawić swoje zeszłoroczne osiągnięcia. To jednak nie osiągnięty wynik sportowy, ale doskonała zabawa i adrenalina towarzysząca każdemu startowi były głównym czynnikiem, który sprawił, że nasza czwórka zdecydowała się stworzyć zespół.

Nasze Centrum Rowerowe będzie ich wspierać i kibicować podczas każdego kolejnego występu. Ale to właśnie sami zawodnicy najbardziej angażują się w tę zabawę. Po lub przed pracą jeżdżą na treningi, spędzają wiele godzin na przygotowywaniu rowerów, kupują sobie stroje i części zamienne, przed każdymi zawodami jadą na tzw. objazd trasy. I niemal cały czas gadają, gadają i gadają... Oczywiście o wyścigach, treningach, właściwym odżywianiu oraz regeneracji. Mówiąc krótko, są tak nakręceni na wyścigi MTB jak… radziecka sprężyna.

Jeśli uważasz, że jesteś podobny i mógłbyś dołączyć do nich, to zgłoś się do nas. Sprawdzimy Cię w warunkach bojowych i jeśli kapitan drużyny stwierdzi, że jesteś w porządku, staniesz się jednym z nas.

Czterech wspaniałych

Tomasz Dereń (kapitan), wzrost – 180 cm, wiek – 29 lat, waga – 72 kg. Jego rower to Scale RC z 2017 roku o wadze 9,2 kg wraz z pedałami. Żonaty, mieszka w Zielonej Górze, prowadzi działalność gospodarczą, ściśle współpracując od dwóch lat z naszym Centrum Rowerowym. Były kolarz Trasy Zielona Góra. W cyklu Grand Prix Kaczmarek startuje od trzech lat, w sezonie 2017 zajął drugą lokatę w kategorii M2. - Teraz mam jeszcze lepszy rower, Scale RC to prawdziwa rakieta, dlatego będę walczył o zwycięstwo! – twierdzi nasz kapitan.
Piotr Schreiter, wzrost 181 cm, wiek – 24 lata, waga 71 kg. Dosiada Scotta Scale 900 WC z 2018 roku o wadze 9,6 kg z pedałami. Żonaty, mieszka w Grójcu Wielkim koło Babimostu. Prywatnie syn właścicieli Cyklomaniaka, dlatego często go można spotkać w Centrum Rowerowym. Przez kilka lat był zawodnikiem ZKS-u Drzonków, uprawiając… tenis stołowy. W Kaczmarku zadebiutował w zeszłym sezonie, dwa razy zajmował miejsce na podium w kategorii M2, wygrał wyścig w Strzelcach Kraj. Solidnie przetrenował zimę, dlatego w tym sezonie ma być jeszcze lepiej...
Marcin Ślączka, wzrost 191 cm, wiek – 39 lat, waga 93 kg. Jego rower to tegoroczny model Scale 930 o wadze 11,2 kg. Żonaty, jedno dziecko, mieszka z rodziną w Zielonej Górze, pracuje jako elektromonter. Nigdy nie był zawodnikiem. W zawodach Grand Prix Kaczmarek uczestniczy od dwóch sezonów, w zeszłym roku startował z czwartego sektora. Jego tegorocznym celem jest awans do drugiego sektora.
Arkadiusz Modrzyk, wzrost 180 cm, wiek 33 lata, waga 80 kg. Dosiada tegoroczny model Scale 950 o wadze 11,9 kg. Kawaler, mieszka w miejscowości Podmokle Wielkie koło Babimostu, pracuje w fabryce Ikea. Nigdy nie był zawodnikiem, na rowerze zaczął jeździć turystycznie cztery lata temu, od dwóch lat startuje w zawodach rowerowych oraz biegowych. W tym roku ma już za sobą kilka startów. W zawodach Kaczmarka uczestniczy od dwóch lat, w zeszłym roku startował z czwartego sektora. Podobnie jak u Marcina, jego celem jest awans do drugiego sektora.
 

Adres

ul. Nowojędrzychowska 1
65-012 Zielona Góra

Godziny otwarcia

pon-pt: 10:00 - 18:00
sob: 10:00 - 14:00
nd: nieczynne

Kontakt

e-mail: cyklomaniak@op.pl
tel. (068) 444 34 93
kom. +48 605 271 450

 

Copyright © 2013 Cyklomaniak

Projekt i wykonanie: Kamvis Design & aGRafka